Samodoskonalenie się


Nowy dzień, lepszy ty. Postaw na rozwój!

Często słyszymy, że świat stoi przed nami otworem. Skryte marzenia, wielkie ambicje, szalone plany… i codzienne obowiązki, które wychodzą temu naprzeciw. Brzmi znajomo? Terapeuci oraz specjaliści z zakresu coachingu znaleźli jednak na ten stan dobrą radę – to samorozwój, który małymi krokami przybliża nawet wielkie marzenia. Do ataku!

Nie stój w miejscu

O tym, że uczymy się przez całe życie, wszyscy dobrze wiemy. W praktyce jednak szlifowanie nowych umiejętności czy wyznaczanie kolejnych celów często ściera się z szarą rzeczywistością – i niestety przegrywa to spotkanie z kretesem. Powody, dla których tak się dzieje, nie napawają optymizmem. Statystyki pokazują, że jesteśmy zmęczeni, zniechęceni i brak nam odpowiedniej motywacji. Jak więc w takich warunkach dbać o swój rozwój? Bez obaw – istnieją pewne techniki, dzięki którym możemy zrobić kolejny krok naprzód, nawet jeśli nie mamy czasu i uginamy się pod ciężarem codziennych obowiązków. Wszystko zaczyna się od… organizacji. Stworzenie planu efektywnego zarządzania swoim czasem może nam pomóc wygospodarować w ciągu dnia cenne chwile, które dotąd upływały całkowicie niezauważone. Specjaliści polecają także małe przyjemności, które tylko z pozoru nie mają wielkiej siły oddziaływania, takie jak czytanie inspirujących książek, systematyczna praca nad efektywną komunikacją z innymi czy wytyczanie sobie małych, dziennych wyzwań. Jeśli jednak potrzebujesz porządnej dawki motywacji, nie zwlekaj i zastanów się nad wizytą w centrum psychoterapii, gdzie nad osiąganiem kolejnych celów pracować będzie z nami doświadczony terapeuta.

Terapia indywidualna

Chcesz zawojować światem, ale przeszkadzają ci w tym wewnętrzne bariery? To nie musi być dłużej problem! Kreatywność oraz samodoskonalenie można pobudzać także podczas terapii indywidualnych u psychologa, które skupiają się na wybranych przez nas zagadnieniach. W trakcie takich sesji terapeuta pracuje zarówno nad naszą motywacją, jak i systematycznym poszerzaniem możliwości – dzięki czemu możemy osiągać coraz to nowsze cele… w coraz szybszym czasie. To, co jednak przy samodoskonaleniu liczy się najbardziej, to wsparcie. Dobry psycholog nie tylko umożliwia opracowanie skutecznego, opartego na naszych umiejętnościach planu działania, ale i umacnia w nas chęć rozwoju oraz pomaga zmaksymalizować swój potencjał. W dążeniu do rozwoju pomocne będą też sesje coachingowe. Na czym dokładnie polegają takie spotkania? Po uzgodnieniu wspólnie z coachem obszaru pracy – może być to awans, motywacja do działania bądź pokonanie ograniczającej nas przeszkody – przystępuje się do aktywnego wykorzystania drzemiących w nas możliwości. Kluczem do sukcesu są w tym przypadku systematyczne spotkania, podczas których wspólnie analizuje się postępy i określa dalsze zamierzenia. Większe zarobki? Zrezygnowanie z nielubianej pracy? To możliwe – wystarczy jedynie chęć do działania i szczypta pomocy doświadczonego specjalisty.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress