Interwencja kryzysowa.

Pomoc psychologa w nagłych przypadkach

Zdarzają się w naszym życiu takie momenty, kiedy potrzebujemy zdecydowanego wsparcia z zewnątrz. Podjęcie trudnej decyzji, rozstanie, wypadek – powodów nagłej utraty spokoju może być wiele. Już teraz sprawdź, co oznacza interwencja kryzysowa i kiedy warto skorzystać z tej formy wsparcia u dobrego psychologa.

Na czym polega interwencja kryzysowa?

Interwencją kryzysową nazywamy doraźną pomoc psychologa w nagłych, często niespodziewanych sytuacjach. Pomaga ona odzyskać pacjentom wewnętrzną równowagę oraz poczucie rozwiązania konkretnego problemu. Najczęściej zamyka się w kilku lub kilkunastu spotkaniach z psychoterapeutą, podczas których pracuje się nad konkretnym zagadnieniem. Warto jednak pamiętać, że o formie pomocy oraz czasie jej trwania decyduje specjalista. W Tychach taki rodzaj wsparcia uzyskamy m.in. w Centrum Psychoterapii Moje Miejsce.

Kiedy skorzystać z pomocy specjalisty?

Pamiętajmy, że kryzys przebiega wieloetapowo – stąd warto wiedzieć, jak wyglądają jego początkowe objawy. Pierwsze stadium to często zaskoczenie spowodowane daną sytuacją, np. odejściem ukochanej osoby. Dopiero w późniejszym czasie mogą wystąpić uczucia takie jak bezradność czy osamotnienie, a z czasem nawet poczucie lęku czy zagrożenia. Te z kolei nierzadko przekształcają się w odrętwienie, które objawia się się m.in. przekonaniem, że nic nie można już zmienić oraz brakiem energii do podjęcia konkretnych działań. Często to właśnie dopiero wtedy pojawia się impuls, aby rozprawić się z narastającym napięciem poprzez spotkania z psychoterapeutą. Jeśli czujesz, że nie radzisz sobie z daną sytuacją i coraz bardziej zamykasz się na pomoc – nie zwlekaj. Doświadczony psycholog pomoże ci odnaleźć poczucie wewnętrznego spokoju, dzięki któremu ponownie odzyskasz panowanie nad swoim życiem. Warto wspomnieć, że zanim jeszcze rozpocznie się właściwa terapia, specjalista zaproponuje wstępne konsultacje, podczas których dobierze właściwą formę wsparcia.

Nagłe kłopoty mogą dotknąć każdego z nas – i na każdym etapie życia. W Centrum Psychoterapii Marta Leszko czeka na ciebie doświadczony terapeuta, który pomoże ci przejść ten trudniejszy czas.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress