Odchudzanie zaczyna się w głowie

Zdrowy styl życia, zgubienie kilku dodatkowych kilogramów, wprowadzenie zmian w diecie… kto z nas nie stał przed tym wyborem? Rozpoczęcie diety oraz wytrwanie w niej to wielkie wyzwanie, które często wymaga całkowitej zmiany myślenia. Jak odchudzać się z głową oraz dlaczego tak ważne jest wówczas wsparcie psychologiczne? Sprawdź to razem z psychologiem Tychy.

Jak zmotywować się do odchudzania?

Co decyduje o skutecznym odchudzaniu? Wielu specjalistów wskaże nam na prawidłowo skonstruowany jadłospis, inni z kolei skupią się na znaczeniu odpowiednio dobranych ćwiczeń. I choć obie te kwestie są obowiązkowe, jeśli chcemy osiągnąć zdrowie i szczuplejszą sylwetkę, to pozostaje jeszcze jeden kluczowy aspekt. Jest nim… nasza głowa – a mówiąc precyzyjniej, motywacja, która stoi za chęcią zmiany. Odpowiednie zmotywowanie się jest jednak bardzo trudne, a to od niego zależy powodzenie naszej misji. Jak więc obejść tę sytuację? Aby zmobilizować się do działania i nie traktować odchudzania jak „kary”, ważne jest określenie krótkoterminowych celów.

Na celowniku

10 kilo w dwa tygodnie – kto z nas choć raz nie wpadł w pułapkę podobnego twierdzenia? Choć takie tezy brzmią dobrze w teorii, to w praktyce nie mają żadnego przełożenia, o czym niestety nie zawsze pamiętamy. Aby więc nie tracić motywacji do diety, ważne jest określenie prostych, możliwych do osiągnięcia celów, np. trening dwa razy w tygodniu. Po zrealizowaniu tego założenia poczujemy satysfakcję i chęć do dalszego działania.

Z kolei stawianie sobie nierealnych celów, takich jak np. utrata kilku kilogramów w tydzień, może być źródłem niezadowolenia z siebie. Rezultat? Nasza frustracja wzrasta, samopoczucie spada, a waga… stoi w miejscu.

Odchudzanie okiem psychologa Tychy

Odchudzanie to długi proces, który wymaga systematyczności, uwagi oraz szczegółowego planowania wielu rzeczy. W tym czasie warto skorzystać ze wsparcia dietetyka, który pomoże nam kontrolować postępy oraz dopasuje jadłospis do potrzeb oraz stylu życia. W odchudzaniu nieoceniona jest także pomoc psychologa Tychy. Jeśli borykasz się z dużymi wahaniami wagi, masz problem z motywacją, walczysz z uciążliwym efektem jo-jo to jednorazowa lub krótkoterminowa pomoc psychologa może być tym, czego potrzebujesz.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress