Związek z… samym sobą? Dobry psycholog Tychy opowiada, jak żyć ze sobą w zgodzie

Najdłuższa i najbardziej wymagająca relacja w naszym życiu? Dla wielu takim doświadczeniem może być związek ze swoim dotychczasowym partnerem, inni z kolei za „decydującą” więź uznają tę łączącą z rodziną. Tymczasem psychologia wskazuje, że jeden z najważniejszych związków to ten… który tworzymy sami z sobą. Co możemy zrobić, aby ta relacja była jak najszczęśliwsza? Dowiedz się tego od dobrego psychologa Tychy z gabinetu Moje Miejsce.

 

1. Zerwij szkodliwe relacje

Toksyczne znajomości, jedynie podcinające skrzydła… brzmi znajomo? W życiu często jesteśmy uwikłani w relacje – czy to ze znajomymi, czy partnerem – które są dla nas destrukcyjne i sprawiają, że czujemy się źle. I choć zerwanie takich kontaktów to pierwszy krok do życia w zgodzie ze sobą, to zdarza się, że w ogóle go nie podejmujemy. Przyczyny takiego stanu są różne. Niekiedy jesteśmy od danej osoby uzależnieni emocjonalnie i świadomi zgubnego wpływu, bywa również, że tkwimy w danych relacjach nie zdając sobie do końca sprawy, że coś jest nie tak. Jak więc przemodelować swoje relacje i pozbyć się toksycznego balastu? Najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do dobrego psychologa Tychy, który pomoże nam spojrzeć na niektóre rzeczy z dystansu.

 

2. Zastanów się nad terapią

Kiedy w związku zaczyna się coś psuć, szukamy rozwiązań problemu. W tym pomaga nam m.in. terapia dla par, podczas której rozpracowujemy dręczące nas problemy i wątpliwości – budując tym samym nowy fundament relacji. Podobnie sytuacja wygląda w układzie z samym sobą. Jeśli zaczynamy odczuwać, że problemy nas przytłaczają, samoocena podupada, lub po prostu pojawia się w nas potrzeba zajrzenia w głąb siebie – zgłośmy się po pomoc. Psychoterapia z dobrym psychologiem Tychy pozwoli nie tylko skupić się na tym, co ważne, ale i rzuci nowe spojrzenie na nas samych.

 

3. Nie bądź dla siebie surowym sędzią

Każdemu z nas zdarzają się potknięcia, gorsze dni czy nietrafione decyzje. Zamiast rozpamiętywać swoje porażki, postaw na chwile refleksji – a potem powróć do obowiązków z pewnością siebie.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress