Terapie psychologiczne Tychy

Terapie psychologiczne Tychy. Kiedy krótko, a kiedy długoterminowa terapia?

W teorii każdy z nas wie, że życie to nieustanna karuzela przeżyć – w praktyce jednak nie zawsze wygląda to tak prosto. Nagły wypadek, narastające problemy, a może potrzeba pracy nad samym sobą? Choć nie sposób być gotowym na każdą ewentualność, to z pewnością można poradzić sobie z ich rożnymi skutkami. Oto terapie psychologiczne realizowane w Tychach, w Centrum Psychoterapii Marta Leszko, które pomogą Ci w ciężkich sytuacjach.

Terapie psychologiczne krótkoterminowe

Czasem stajemy w naszym życiu przed wyborem, który nas przerasta. Zdarza się również, że budzi się w nas potrzeba doskonalenia konkretnych umiejętności, które do tej pory bagatelizowaliśmy. Co wówczas zrobić? W takim przypadku, jedną z najlepszych opcji jest terapia krótkoterminowa, która koncentruje się na określonych zagadnieniach oraz drzemiącym w nas potencjale. Spotkania z zakresu tej terapii odbywają się raz w tygodniu i trwają zazwyczaj do kilku miesięcy. Dla kogo? Terapia krótkoterminowa będzie doskonałym rozwiązaniem zarówno w przypadku chwil kryzysu, jak i chęci skupienia się na sprecyzowanym celu z z zakresu rozwoju osobistego. Warto jednak pamiętać, że o wdrożeniu tej formy wsparcia decyduje terapeuta na podstawie wstępnych konsultacji. Gdzie? Terapii psychologicznej możemy poddać się w Tychach, w Centrum Psychoterapii.

Terapie psychologiczne długoterminowe

Niektóre kwestie wymagają czasem wielu dni pracy. Terapia długoterminowa pomaga lepiej zrozumieć siebie właśnie poprzez rozłożenie całego procesu w czasie – zazwyczaj od 6 miesięcy do nawet kilku lat. Dzięki takiej formie wsparcia jesteśmy w stanie lepiej i efektywniej wdrażać w naszym życiu istotne zmiany, co w rezultacie pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę. O konieczności wprowadzenia terapii długoterminowej decyduje psychoterapeuta po przeprowadzeniu konsultacji wstępnej. Dla kogo? Terapie psychologiczne z tego zakresu uczą jak pokonywać własne ograniczenia oraz dokonywać wyborów zgodnych z własnymi przekonaniami. Gdzie? Terapie psychologiczne długoterminowe podejmiemy w wielu miejscach na Śląsku, m.in. Tychach, w Gabinecie Psychoterapii Marta Leszko.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress