Terapia Rodzinna?

TERAPIA RODZINNA– JAK RADZIĆ SOBIE Z PROBLEMAMI?

Rodzina to podstawowa komórka społeczna. W niej rozpoczyna się nasze życie. Tam dorastamy, zdobywamy doświadczenie i społeczne umiejętności. Bliscy towarzyszą nam nieprzerwanie i mają duży wpływ na to, jakimi jesteśmy ludźmi. Warto zadbać o to, żeby stosunki rodzinne były pozbawione złości, wzajemnych oskarżeń i kłótni. By wszyscy ludzie tworzący rodzinę starali się stworzyć domowe, pełne miłości warunki. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy rodzina nie spełnia swych zadań? Kiedy pojawiają się problemy, z którymi nie sposób się uporać? W tym wypadku pomoc psychologa dla kogoś z rodziny może okazać się nieoceniona.

KIEDY WARTO UDAĆ SIĘ DO PSYCHOLOGA?

Pojawiające się systematycznie kłótnie są oznaką tego, że dzieje się coś złego. Początkowo szukamy źródła problemów na własną rękę. Obserwacja pozwala na określenie, dlaczego w rodzinie nie dzieje się za dobrze. Częstymi przyczynami domowych awantur są wszelkiego rodzaju uzależnienia (np. alkoholizm, narkomania, pracoholizm). Wśród innych przyczyn złego funkcjonowania rodziny można wymienić chorobę, biedę czy żałobę. Niezwykle destrukcyjny wpływ wyżej wymienionych sytuacji powoduje, że człowiek nie potrafi sam poradzić sobie z problemami. Pomoc specjalisty jest zatem najrozsądniejszym wyjściem.

CO DAJE WIZYTA U PSYCHOTERAPEUTY?

Sesja z psychologiem może mieć zbawienny wpływ na życie całej rodziny. Pozwoli poradzić sobie z problemami i znaleźć sposób na realne ich rozwiązanie. Choć wymaga to sporych nakładów pracy i dużego zaangażowania, gra jest warta świeczki. Pomoc psychologa dla kogoś z rodziny może uratować życie całej rodziny i nie dopuścić do jej rozpadu.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress