Czasem w naszym życiu przychodzi taki moment, kiedy dochodzimy do granicy – i nie możemy już zrobić ani jednego kroku w przód. Tak właśnie wygląda zmaganie się z uzależnieniem, które systematycznie, kawałek po kawałku, przejmuje kontrolę nad naszym całym otoczeniem. Czujesz, że potrzebujesz podjąć konkretne działania, a może takiej pomocy wymaga ktoś z twoich bliskich? Terapia psychologiczna w sprawdzonym miejscu, np. w Centrum Rozwoju w Tychach, pozwala na uporanie się z uzależnieniem oraz powrót na tory dawnego życia.
Kto powinien zgłosić się na terapię psychologiczną uzależnień?
Uzależnienie od środków psychoaktywnych, takich jak narkotyki czy alkohol, nie zagląda w metrykę ani nie sprawdza stanu konta. Może się z nim zmagać każdy – stąd tak ważna jest świadomość, że aby raz na zawsze zmienić swoje dotychczasowe życie, potrzebujemy eksperckiej pomocy z zewnątrz. Warto przy tym pamiętać, że nałóg może przybrać różne, często także nieoczekiwane, oblicza. Jeśli więc czujemy, że potrzebujemy wsparcia, to niezależnie od formy uzależnienia, powinniśmy zgłosić się do sprawdzonego psychoterapeuty – dokona on odpowiedniej diagnozy i zaproponuje terapię psychologiczną. W Tychach taką pomoc uzyskamy w Gabinecie Marty Leszko.
Na czym polega terapia psychologiczna uzależnień?
Każda współpraca z Gabinetem Psychoterapii rozpoczyna się od wstępnych konsultacji, podczas których ekspert weryfikuje skalę problemu. Następnie, osoby uzależnione zaczynają uczęszczać na terapię, składającą się zazwyczaj z dwóch, niezmiernie istotnych elementów – indywidualnych spotkań ze specjalistą oraz terapii grupowej. Taki system nie tylko umożliwia radzenie sobie z nałogiem, ale i gwarantuje niezbędne w tym okresie wsparcie.
Jak przebiega terapia psychologiczna?
Czas trwania oraz przebieg terapii to bardzo indywidualna kwestia. Zazwyczaj proces wychodzenia z uzależnienia opiera się na jednym spotkaniu bezpośrednio z terapeutą i dwóch sesjach grupowych tygodniowo. O czym jeszcze należy pamiętać? Jedną z najważniejszych kwestii w trakcie terapii, oprócz naszego zaangażowania, jest czas – stąd zamiast na szybki sukces, musimy nastawić się na pracę. Efekty takiego działania wynagradzają jednak podjęty trud.
Comments are closed.