Terapia psychologiczna


Terapia psychologiczna. Co warto wiedzieć?

Borykasz się z przytłaczającymi problemami, a może chcesz zmienić coś w swoim życiu? Terapia psychologiczna umożliwia przepracowanie obu tych zagadnień – a przy tym toruje drogę do poznania własnych, na co dzień skrywanych pod warstwą codziennych obowiązków, pragnień. Sprawdź na czym polega psychoterapia i kiedy warto się nią zdecydować.

Wsparcie psychologa

Życie zaskakuje nas na każdym kroku. Bolesne doświadczenia, chęć samorozwoju, pokonanie dręczących nas trudności – oto tylko niektóre z wyzwań, które mogą stanąć na naszej codziennej drodze. Niezależnie jednak od faktu, czy chcemy poradzić sobie z kryzysem w życiu, czy otworzyć się na nowe możliwości, wizyta w gabinecie psychoterapii stanowi świetne rozwiązanie, i to niezależenie od wieku czy sytuacji. Jak to wszytko wygląda od kuchni ? Zapomnij o znanej z filmów kozetce czy znudzonym terapeucie, przytakującym nieuważnie na każde twoje zdanie. W rzeczywistości bowiem wszystko zaczyna się od rozmowy w miłej, spokojnej atmosferze. Wstępne konsultacje psychologiczne obejmują zazwyczaj cykl 1- 3 spotkań i pozwalają psychoterapeucie na określenie problemu oraz dopasowanie jak najlepszej formy pomocy. Warto przy tym pamiętać, że każdy z nas jest indywidualną jednostką. Ze względu na tę złożoność dobry psycholog potrzebuje czasu, aby zaproponować nam nie tyle szybkie, co skutecznie rozwiązanie.

Terapie psychologiczne

Pomoc może mieć wiele odcieni. W zależności od naszych potrzeb i problemu z jakim się zgłosiliśmy, terapeuta może zaoferować terapię psychologiczną, lub jeśli zajdzie taka konieczność, inną formę współpracy. Chcesz popracować nad konkretnymi zagadnieniami, a może potrzebujesz wsparcia w osiągnięciu wyznaczonych celów? Terapia krótkoterminowa umożliwia rozpatrzenie właśnie takich, sprecyzowanych wątpliwości oraz pomaga w kwestii podjęcia decyzji czy rozwoju naszych możliwości. W przypadku jednak, kiedy problem wymaga czasu, psycholog może zaproponować nam terapię długoterminową – trwającą od 6 miesięcy do kliku lat formę pomocy, skupiającą się na efektywnym wprowadzaniu w naszym życiu zmian na lepsze oraz osiągnięciu poczucia wewnętrznej równowagi. Centrum psychoterapii to również otwarta przestrzeń dla par. Oprócz terapii indywidualnych, do specjalisty możemy udać się bowiem z partnerem bądź partnerką i wspólnie popracować nad kondycją naszej relacji podczas specjalnych sesji małżeńskich.

Kontakt ze mną

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress