Terapia indywidualna. Tyskie Centrum Psychoterapii rozwiewa wątpliwości

Terapia indywidualna. Tyskie Centrum Psychoterapii rozwiewa wątpliwości

Trudności osobiste, chęć zmiany, piętrzące się kłopoty– powodów do podjęcia terapii indywidualnej jest wiele. Warto jednak pamiętać, że psychoterapia może być zarówno narzędziem do rozwiązania pewnych problemów, jak i okazją do poznania swoich skrywanych czy bagatelizowanych potrzeb. Na czym polega i czym dokładnie jest psychoterapia indywidualna – wyjaśnia psycholog z Centrum Psychoterapii w Tychach.

1. Forma spotkania

Terapia indywidualna to bezpośrednia praca ze specjalistą nad konkretnym zagadnieniem, z którym nie możemy sobie poradzić lub wręcz przeciwnie – planujemy rozwinąć. Podczas sesji, uwaga psychoterapeuty jest skupiona wyłącznie na kliencie, co pozwala na otworzenie się oraz całkowitą szczerość. O tym, jaka forma terapii będzie dla nas najlepsza – grupowa czy właśnie indywidualna – decyduje specjalista na podstawie obserwacji oraz wiedzy uzyskanej podczas pierwszych konsultacji.

2. Czas terapii

Na czas trwania terapii indywidualnej wpływa niezwykle wiele czynników. W zależności od skali problemu bądź oczekiwań, może to być okres od kilku tygodni, do nawet paru lat. W przypadku rozwoju osobistego i pracy nad samym sobą, mówimy o około półrocznym cyklu spotkań. Pamiętajmy jednak, że aby terapia przyniosła zamierzone efekty, nie wystarczy jedynie dwustronne zaangażowanie – tutaj potrzeba właśnie czasu. Spotkania z tego zakresu odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu i trwają 50 minut.

3. Skala problemu

Terapii indywidualnej nie należy kojarzyć jedynie z określonymi trudnościami. Tak naprawdę, po pomoc do specjalisty możemy się zgłosić w każdej sytuacji – również w przypadku, gdy chcemy pracować nad swoim potencjałem czy motywacją. Aby jednak dowiedzieć się, jaki rodzaj terapii będzie dla nas najlepszy, należy umówić się na konsultację wstępną z psychologiem. Jeśli jesteś z Tychów lub okolic, warto zgłosić się do Gabinetu Psychoterapii – gdzie doświadczony specjalista dobierze dla nas właściwą formę wsparcia.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress