Terapia dla par. Pomoc czeka w Tychach

Mówi się, że miłość pokona wszystko. I to prawda, z którą nie sposób dyskutować – w końcu kto z nas choć raz w życiu nie czuł, że wspólnie mógłby pokonać każdą trudność? Niestety, zdarzają się również sytuacje, kiedy nasze uczucia zostają wystawione na próbę. To właśnie wtedy z pomocą przychodzi terapia dla par – która nie tylko umożliwia przepracowanie problemów, ale i często umacnia związek.

Kryzys w związku

Nagłe kłopoty w relacji, a może piętrzące się od lat trudności, które nie znajdują ujścia w rozmowie? Niezależnie od tego, co leży u podstaw kryzysu, najlepszym rozwiązaniem będzie terapia dla par. W Tychach, w gabinecie Marty Leszko, swoje problemy rozwiązać mogą partnerzy, którzy pomimo usilnych prób dialogu, nadal nie są w stanie znaleźć porozumienia. I choć często wspólne szukanie źródeł trudności oraz mierzenie się z nimi podczas rozmów wydaje się niepotrzebne, w rzeczywistości to właśnie stanowią one filar szczęśliwego związku. Męczą was powtarzające się kłótnie o to samo, brak czułości, kłopoty z komunikacją? Bez obaw – to przeszkody, które wspólnie z pomocą specjalisty można pokonać podczas terapii dla par. Wystarczy zrobić tylko jeden krok…

Kłopoty z komunikacją

Rozmowa to podstawa budowania więzi z każdym człowiekiem. Kiedy więc w związku zaczyna jej brakować lub zawsze przemienia się ona w kłótnię, może to oznaczać pewne trudności na podstawowej płaszczyźnie relacji. Co wtedy zrobić? Jeśli tylko zdajemy sobie sprawę z istnienia problemu, warto spróbować przepracować ten temat pod okiem specjalisty. Terapia dla par, prowadzona m.in. w Tychach w Gabinecie Psychoterapii, pozwala spojrzeć na trudności z komunikacją z innej, szerszej perspektywy.

Podjęcie decyzji o rozstaniu

Zdarzają się również sytuacje, kiedy partnerzy nie są w stanie zdecydować, czy chcą pozostać w danej relacji, czy kontynuować swoją wędrówkę osobno. Dzieje się tak z wielu powodów: często dominują wspomnienia, poczucie porażki czy wspólne zobowiązania, co zdecydowanie utrudnia podjęcie decyzji. W takich momentach warto jednak pamiętać o wsparciu sprawdzonego specjalisty. Podczas terapii dla par prowadzonej w Centrum Psychoterapii w Tychach, psycholog pomaga parterom nie tylko w odkryciu źródła problemu, ale i proponuje drogi jego zlikwidowania – co czasem oznacza właśnie rozstanie. Podjęcie tak trudnej decyzji w oparciu o rzetelne przepracowanie własnych uczuć i oczekiwań gwarantuje jednak poczucie równowagi – a co się z tym wiąże, pozwala na lepszy start.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress