Terapia dla par. Na czym polega?

Parę słów za dużo, wzajemne pretensje, wkradająca się rutyna… Związek często narażony jest na liczne trudności, które bagatelizowane przez obojga partnerów, jedynie osłabiają relację. Czasem zdarza się także, że doprowadzamy się do kresu wytrzymałości – i nie wiemy, co począć dalej. To właśnie w takich sytuacjach warto zrobić krok do przodu i zdecydować się na terapię dla par. W Tychach taką pomoc uzyskamy w Gabinecie Psychoterapii Marta Leszko.

 

Związek w potrzebie

Budowanie silnej i pełnej miłości więzi to wyzwanie na całe lata. Niestety, czasem nawet największe uczucie może nie wytrzymać próby i potrzebować pomocy z zewnątrz. Nie warto się jednak poddawać zbyt szybko – psycholodzy uspokajają, że jeśli obie strony związku pragną naprawić daną relację, to kryzys może przejść do historii. Najważniejszą kwestią pozostaje jednak sama chęć do stawienia czoła problemom. Zauważyłeś, że twoja komunikacja z partnerem uległa pogorszeniu, a może częściej niż kiedyś popadacie w bezzasadne konflikty? Choć takie trudności przytrafiają się w każdym związku, to w przypadku, gdy zaczną przejmować kontrolę nad całą relacją, należy zastanowić się nad poważniejszym działaniem. Takim zdecydowanym krokiem jest na pewno terapia dla par, której poddać możemy się w Centrum Psychoterapii w Tychach.

 

Terapia dla par

Udało się – wspólnie zdecydowaliście, że o waszą relację zawalczycie w gabinecie psychoterapeuty. Jak wyglądają takie spotkania? Podczas sesji najważniejszym punktem będzie rozmowa, w trakcie której zostaną poruszone wszystkie istotne dla pary kwestie. W praktyce często zdarza się bowiem tak, że dopiero terapia pozwala się otworzyć i w pełni wyrazić swoje – często dawno zapominanie – potrzeby. W takich sytuacjach zadaniem terapeuty jest ułatwienie komunikacji pomiędzy partnerami, poprzez podsunięcie im odpowiednich narzędzi oraz wspólne wypracowanie strategii działania. Najważniejszym aspektem podczas terapii dla par pozostaje jednak nie tyle likwidacja problemu, co dotarcie do jego źródła – a co się z tym wiąże, niedopuszczenie do jego odnowienia w przyszłości.

Może się również zdarzyć, że terapia dla par będzie koncentrować się na samym procesie decyzyjnym – pozostać w danej relacji, czy może dać partnerowi odejść. Zadaniem psychoterapeuty jest wówczas nie tylko pomoc przy podjęciu konkretnych działań, ale i samo przejście przez ten trudny moment.

Niezależnie jednak od problemu, który zaprowadził nas pod drzwi gabinetu psychoterapeuty, jedno jest pewne – najważniejsze to działać. Terapia dla par w tyskim Gabinecie Marta Leszko to szansa na rozpoczęcie zupełnie nowego – lepszego – rozdziału waszej relacji.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress