Rozwój osobisty w 5, 10, 15 minut? Sprawdź, czy to możliwe z psychoterapeutą Tychy!

Wielu z nas zapomina, że rozwój osobisty to coś, o co możemy dbać codziennie – i to o dowolnej porze. Jak uwolnić pokłady kreatywności i zrobić dla siebie coś dobrego, gdy do dyspozycji mamy zaledwie 5, 10 lub 15 minut? Na te pytania odpowiada psychoterapeuta Tychy.

 

Rozwój osobisty z psychoterapeutą Tychy w 5 minut

Co ty na to, żeby zrobić coś niecodziennego? 5 minut to doskonały czas, aby spróbować czegoś nowego i tym samym poszerzyć swoje horyzonty. Puść piosenkę z gatunku, jakiego nie słuchasz na co dzień, maksymalnie skup się na oddechu lub wykonaj jakąś konkretną czynność, poświęcając jej całą swoją uwagę. Takie krótkie aktywności, choć z pozoru wydają się „ginąć” w morzu codziennych obowiązków, w rzeczywistości pomagają wykształcić dobre nawyki i przyzwyczajenia.

 

Samodoskonalenie się, gdy mamy 10 minut

Taka krótka przerwa, np. w pracy, to doskonała okazja, aby dowiedzieć się czegoś nowego lub utrwalić przyswojone już wiadomości. Przeczytaj interesujący artykuł z zakresu Twoich zainteresowań albo taki dotyczący branży, w której pracujesz. Świetnym wyborem będzie też puszczenie sobie podcastu, czyli internetowej audycji radiowej. Słuchanie podcastu można połączyć z kontrolą oddechu i postawy, która często jest nieprawidłowa, a co się z tym wiąże – generująca wiele napięć w całym organizmie. Warto pamiętać, że rozwojem osobistym jest także inspirująca rozmowa.

 

15 minut dla rozwoju osobistego

Z jednej strony 15 minut to niewiele, z drugiej to pełny kwadrans na działanie. Mając do dyspozycji taki czas, warto skupić się na tym, co lubimy i co sprawia nam przyjemność. Słowem- jeśli hobbystycznie zajmujemy się składaniem modeli albo gotowaniem, to przez ten kwadrans ogniskujemy się właśnie na tym. To sprawdzona metoda psychoterapeuty Tychy!

Rozwój osobisty to proces, który trwa całe nasze życie. Z tego powodu oprócz małych aktywności prowadzonych w tym kierunku, warto postawić także na bardziej długofalowe działanie, jak psychoterapia Katowice. Zastanawiasz się, czy taki styl pracy nad sobą jest dla Ciebie odpowiedni? Umów się na wstępne spotkanie z psychoterapeutą Tychy z gabinetu Moje Miejsce i sprawdź, czy ta forma jest dla Ciebie ok.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress