Produktywność? To może Ci pomóc!

Masz wrażenie, że nie wykorzystujesz całego drzemiącego w Tobie potencjału? Borykasz się z prokrastynacją? A może brak Ci motywacji do działania? Każdą z tych rzeczy można z sukcesem przepracować, a nawet uczynić z nich swoją mocną stronę. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów psychologa Tychy z gabinetu Moje Miejsce na zwiększenie swojej produktywności i ciesz się efektywnym dniem!

 

1. Kalendarz Twoim przyjacielem

O tym, że produktywność idzie w parze z organizacją czasu, nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety, choć w teorii zarządzanie dniem wydaje się proste, w rzeczywistości jest… różnie – i czasem okazuje się, że z długiej listy „do zrobienia” nie został wykreślony ani jeden podpunkt. Jak temu zaradzić? Eksperci od organizacji bezspornie wskazują na kalendarz jako narzędzie, które pomoże nam w efektywniejszej pracy oraz realizacji wszystkich postawionych przed sobą zadań. Jak się bowiem okazuje, zapisanie w kalendarzu konkretnego zadania – o określonej godzinie – sprawia, że prawdopodobieństwo jego wykonania wzrasta, niż gdybyśmy zaplanowali je na dowolny moment.

 

2. Maksymalne skupienie

Często wystarczy charakterystyczny dźwięk obwieszczający dostarczenie wiadomości, abyśmy natychmiastowo stracili zainteresowanie tym, co aktualnie robimy. Jak sobie poradzić z takim brakiem skupienia? Zacznijmy od ograniczenia zewnętrznych bodźców, które łatwo nas dekoncentrują, jak powiadomienia z social media czy sygnały dźwiękowe zwiastujące nowe posty. Pomogą nam w tym odpowiednie aplikacje, które kontrolują i wyłączają „przeszkadzajki”. Warto też zadbać o swoje miejsce pracy – w zasięgu naszego wzroku powinno znajdować się wyłącznie to, czego aktualnie potrzebujemy (np. kubek z wodą).

 

3. Psychoterapia? To zawsze dobre rozwiązanie

Pomaga uporządkować priorytety, uporać się z wewnętrznymi trudnościami i poznać swoje mocne i słabe strony. Psychoterapia, bo to o niej właśnie mowa, to niełatwy proces – który skutkuje jednak wyjątkowymi rezultatami, niemożliwymi do osiągnięcia w inny sposób.

Często wydaje nam się, że skoro nie borykamy się z żadnym zaburzeniem psychicznym, to terapia nie jest dla nas. To błąd! Podczas psychoterapii można bowiem pracować nad dowolnym aspektem codziennego życia. Jeśli jesteś z Tychów i szukasz kogoś, z kim będziesz mógł popracować nad swoją produktywnością, skontaktuj się z Martą Leszko z gabinetu Moje Miejsce.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress