Nauka odpuszczania z psychologiem Tychy

W dzisiejszych czasach towarzyszy nam nieustanne poczucie pędu. Mamy być szybsi, mądrzejsi, wydajniejsi, bardziej kreatywni – i tak przez cały czas. Niestety, w życiu nie zawsze możliwe jest dawanie z siebie 100% siły i przychodzą takie momenty, kiedy lepiej i zdrowiej jest po prostu… odpuścić. Jak się tego nauczyć oraz co takiego daje nam wrzucenie na luz? Sprawdza to psycholog Tychy.

Opuszczanie dobre dla wszystkich?

Dlaczego mamy taki problem z odpuszczaniem? Specjaliści są zdania, że pułapka nieustannego bycia na „wysokich obrotach” tkwi w naszym sposobie myślenia – i to od złamania tego tkwiącego w głowie schematu trzeba zacząć naukę wrzucania na luz. Bardzo często wydaje nam się bowiem, że odpuszczanie świadczy o braku ambicji, bierności, lenistwie. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Świadomość, kiedy przestać brnąć w coś na siłę świadczy o inteligencji oraz ambicji, a także jest domeną osób, które wiedzą, że ciągnięcie czegoś wbrew wszystkiemu może generować tylko złość i frustrację. Nauka odpuszczania to więc coś więcej niż tylko nauka o byciu nieperfekcyjnym. To lekcja o tym, że niektóre rzeczy są warte każdego poświęcenia, z kolei inne nie zawsze wymagają naszego 100% zaangażowania.

Terapia z odpuszczania

Nauka odpuszczania tylko pozornie wydaje się łatwa. Jeśli czujesz, że walczysz sam ze sobą i bardzo ciężko oszacować Ci, co jest priorytetem, a co lepiej odpuścić, pomocne może okazać się spotkanie z psychologiem. Podczas terapii nauczysz się, jak zniżyć za wysoko postawioną poprzeczkę, która frustruje i sprawia, że nie jesteś w stanie podołać sztucznie wygenerowanym wymaganiom.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress