Pomoc psychologa w Tychach. Jaki powinien być dobry psychoterapeuta?

Pomoc psychologa w Tychach. Jaki powinien być dobry psychoterapeuta?

Jesteś z Tych lub okolic i poszukujesz pomocy, dzięki której ponownie staniesz na nogi? Oto kilka wskazówek od Centrum psychoterapii Moje Miejsce, czym konkretnie powinien wyróżniać się sprawdzony psychoterapeuta.

1. Pozwól sobie pomóc

Aby rozpocząć terapię, niezbędna jest wstępna konsultacja. Podczas takiego spotkania psychoterapeuta będzie starał się określić specyfikę problemu, a następnie wybierze najlepszą możliwą formę pomocy. Pamiętaj, że zarówno w trakcie konsultacji, jak i dalszych spotkań, musisz czuć się swobodnie. W Centrum psychoterapii Marta Leszko komfort pacjentów jest zawsze na pierwszym miejscu – dzięki czemu masz gwarancję spokoju oraz dopasowania do swoich potrzeb.

2. Poznaj metody pracy

Każdy problem wymaga indywidualnego, wyjątkowego podejścia. W końcu gabinet psychoterapeuty to przestrzeń, gdzie zanikają wszelkie bariery – nawet jeśli wymaga to nieco czasu oraz zaangażowania. Jeśli więc w pracowni psychologa zamiast z pomocą spotykasz się z lekceważeniem czy wyniosłością, czym prędzej opuść to miejsce. Zwróć także uwagę na zaproponowane przez specjalistę sposoby radzenia sobie z trudnościami. To niezmiernie ważna kwestia szczególnie w przypadku psychoterapeuty dla dzieci – w Tychach znajdziesz jednak ekspertów pracujących również z najmłodszymi pacjentami.

3. Zwróć uwagę na doświadczenie

Ważne, aby wybrany przez ciebie specjalista wyróżniał się doświadczeniem oraz wszechstronnym podejściem do przedstawionych trudności. Wyspecjalizowani terapeuci swoją pracę poddają także regularnej superwizji, dzięki czemu są w stanie jeszcze lepiej pomagać pacjentom. Co to dokładnie oznacza? Superwizja polega na systematycznych spotkaniach z innym, certyfikowanym specjalistą, co w rezultacie przekłada się na efektywniejsze działania psychologa. Centrum psychoterapii Moje Miejsce w Tychach zostało zbudowane właśnie na takich filarach: doświadczeniu oraz nieustannym samodoskonaleniu się. To relacja z pacjentami jest dla nas priorytetowa, stąd warto zrobić wszystko, aby była ona na jak najwyższym poziomie.

Dręczące wątpliwości, fobie, nawracające problemy… nieważne co sprawiło, że podjąłeś decyzję spotkania się z psychoterapeutą. Jedno pozostaje niezmienne – to wielki krok w stronę wewnętrznej równowagi. W Centrum psychoterapii Marta Leszko w Tychach czeka na ciebie wykwalifikowany terapeuta, gotowy wesprzeć cię w każdej sytuacji. Już teraz zapraszam cię na pierwsze spotkanie!

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress