Detoks… umysłu. O co chodzi? Sprawdź to razem z psychologiem Tychy

Zbyt wiele bodźców, duża ilość emocji, przewlekły stres – te wszystkie czynniki pozostawiają w nas pewny ślad. Czujesz się zmęczony nieustanną gonitwą, która powoduje u Ciebie natłok negatywnych emocji? To może świadczyć o tym, że potrzebujesz odtruć swój umysł. Sprawdź, jak to zrobić razem z psychologiem Tychy.
 

Otwórz się na pozytywy

W teorii brzmi to banalnie, w praktyce ta niewielka zmiana potrafi zdziałać cuda. Ten pozytywny dyskurs warto rozpocząć od swojej głowy, w której monologujemy 24 godziny na dobę – podczas pracy, czytania, ćwiczenia, wewnętrzną rozmowę prowadzimy także tuż przed snem! W dialogu z samym sobą warto przemycać jak najwięcej pozytywnego przekazu, a zwyczajowe, demotywujące „jestem beznadziejny” przekuć na „teraz sobie nie poradziłem, ale dam radę”. Akcentujmy także czas teraźniejszy, zamiast przeszłego i wprowadzamy więcej „czuję”, „zamierzam”, „spróbuję”.
 

Krótka medytacja z psychologiem Tychy

O tym, jak zbawienny wpływ może mieć na nas nawet kilkuminutowa medytacja, wspominaliśmy już we wcześniejszych artykułach. Dziś ponownie powracamy do tego ważnego tematu i przypominamy najpopularniejsze techniki, które w kilka chwil pozwolą nam się odstresować i skupić na tym, co istotne. Od czego zacząć medytację? Usiądź wygodnie na krześle, połóż swobodnie dłonie na kolanach, a stopy oprzyj stabilnie o podłoże. Następnie zamknij oczy i skup się na swoim oddechu, a także wszystkich odczuciach płynących z ciała, np. poczuciu ciężkości czy drgających powiekach. Ważnym elementem jest „przyglądanie się” pojawiającym wówczas myślom, nie poświęcając im jednak większej uwagi. Zamiast skupiać się na określonej myśli, zwróć całą swoją uwagę na oddech. Nie przejmuj się, jeśli pierwsze próby nie przyniosą rezultatu, a Twoje myśli będą cały czas rozpierzchać się na wszystkie strony – pewnej „obojętności” nauczysz się z czasem.

Czujesz, że otoczenie Cię przytłacza, a małe problemy i trudności urastają do rangi wielkich przeszkód? To może być sygnał, że potrzebujesz wsparcia z zewnątrz. Skontaktuj się z psychologiem Tychy z gabinetu Moje Miejsce i otwórz się na nowe!

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress